ULRYCHOVI HANA A PETR - Nikola Šuhaj loupežník - LP

Kód: SU6556-1
Neohodnoceno
499 Kč
Skladem

Deska Nikola Šuhaj loupežník znamenala v době svého vydání (1974) velké překvapení. Sourozenci Ulrychovi se do té doby prezentovali jako rockoví interpreti se skupinami Atlantis a Vulkán. Na Nikolovi se poprvé objevila skupina Javory a také se poprvé sourozenecké duo obrátilo od bigbeatu k folklóru. Olbrachtovo téma loupežníka Nikoly Ulrychovci přetáhli na fundament, dnes by se dalo říci, folkrockový - nebyl to zdaleka čistý folklór, nebyl to ani folk a rozhodně to nebyl rock. Dá se říci, že se trefili do doby i do černého: Ve světě byly na vzestupu folkrockové sdružení typu Supertramp či Eagles, posluchače začal zajímat i zpřístupnělý folklór, který představoval např. Alan Stivell, a v socialistickém Československu se po rozprášení rockové scény žádná inteligentní hudba slyšet nedala. Ulrychovci to ve své době vše zúročili - byť třeba nevědomky. Album vychází v novém remasteringu, LP dokonce s matricí rytou do laku pro dosažení maximální zvukové kvality vinylu a se 180g hmotností. Obal je rekonstrukcí původního, obsahuje komplet albových písňových textů, vzpomínky tvůrců a dobové fotografie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rok 2019 je jubilejní z několika pohledů - Petrovi je pětasedmdesát, Haně sedmdesát, mají pětapadesát let společného vystupování, z toho čtyřicet pět se skupinou Javory. Nikola Šuhaj se dočkal ve své době nejen velkého posluchačského ohlasu, ale také oficiálního ocenění - obdržel cenu Bílá vrána časopisu Mladý svět. Především ale započal cestu sourozenců Ulrychových hájemstvím moravské lidové hudby, kterou už nikdy neopustili.


TRACKLIST: POJĎTE A POLEŤTE / PÁR SLUNNÝCH DNŮ / VERBUJÚ / KRAJINO, KRAJINO / JEŽIBABA / RÁNO, RÁNO / A V KÚTEČKU SEDÁ FRAJARENKA BLEDÁ / ERŽIKA / NIKOLA / ZRADA / AŽ JEDNOU ČERVÁNKY / ZABILI HO / PÍSEŇ PRASTARÝCH STROMŮ

Doplňkové parametry

Kategorie: Gramodesky-vinyly-LP-nové
Přidáno: 22-march

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: