V/A - Blues ze Staré Pekárny č. 4 - CD

Kód: MAM458-2
Neohodnoceno
195 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Desetileté trvání klubu Staré pekárny oslaví nejen série koncertů, které proběhnou v průběhu října 2009, ale také již čtvrté album bluesové série mapující televizní hudební cyklus „Blues ze Staré Pekárny“. Pořad představil za poslední roky svého vysílání mnoho kapel a to nejen domácí produkce, ale i hosty ze zahraničí, nejčastěji ze Slovenska. To potvrzuje i tento výběr, kde se nachází hned tři zástupci ze sousední silné bluesové scény (Peter Lipa, Ján Litecký Šveda, Beňa & Ptaszek). Česká scéna je tentokrát v mírné menšině a na kompilaci ji zastupují Jakub Kořínek a Petra Börnerová & Band.
 
Televizní cyklus „Blues ze Staré pekárny“ se v České televizi začal vysílat již v roce 2002 a od té doby se natočilo už přes třicet dílů. Pořady vznikaly ve spolupráci s Indies Studiem, které také připravilo i tuto kompilaci živých nahrávek.
 
Stará Pekárna v několika číslech
Když v září roku 1999 vznikala ve sklepních prostorách brněnského domu na Štefánikové ulici č. 8 hudební kavárna Stará Pekárna, sdružovala její zakladatele myšlenka nalézt prostor, kde by se setkávaly ryze nekomerční hudební žánry, prostor patřící hudbě s duší a interpretům, kteří se na playlistech nejposlouchanějších rozhlasových stanic objevují spíše omylem. Během uplynulých deseti let nasály zdi Staré Pekárny pozitivní energii z 2010 živých vystoupení, při kterých se představilo celkem 884 kapel. Genius loci tohoto příjemného klubu vytvářely nejčastěji tyto kapely (seřazeno dle počtu vystoupení): Ty Syčáci, Real Eyes, Dura & Blues Groove, Hoochie Choocie Band, Drive, B.N.8, Kulturní úderka, La Patchanka, Mushy Muxx, Stan The Man, Dítě a Swordfishtrombones.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: