V/A - Zahrada písničkářů Kuřim 2002 - CD

Kód: MAM177-2
Neohodnoceno
149 Kč
Skladem
V sobotu 25. května 2002 se na nádvoří zámku v Kuřimi u Brna konalo finále Zahrady písničkářů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V sobotu 25. května 2002 se na nádvoří zámku v Kuřimi u Brna konalo finále Zahrady písničkářů aneb maratón folkové muziky, během něhož se rozhodlo, kteří jednotlivci a dvojice vystoupí na našem největším folkovém festivalu, Zahradě v Náměšti na Hané. 18 písničkářů a písničkářek má na tomto CD po jedné písničce a tak si snadno uděláte přehled o nastupující generaci folkové scény. Jako host vystoupil Ivo Cicvárek se Žofie Kabelkovou. Ivo v přehlídce již nesoutěžil, ale na CD najdete 3 jeho písničky, které se neobjevili na řadových deskách. CD bude představeno právě na festivalu ZAHRADA 2002 v Náměšti na Hané.
Když jsem před sedmi lety dostal v rámci festivalu Zahrada na starost písničkáře a dvojice, považoval jsem si toho. Jsem totiž přesvědčen, a historie to dokazuje, že právě od písničkářů, jejichž výpověď o světě je nejbezprostřednější, přicházejí impulsy, které hýbou celou scénou nejsilněji. Byl jsem si jist, že vedle etablovaných solitérů střední a starší generace, musí vyrůst něco nového, co o rychle se měnícím světě i o věčných tématech bude zpívat jinak, po svém.
Měl jsem proto radost, když jsem mohl sledovat, jak se od poloviny devadesátých let začíná písničkářská scéna probouzet. Po třech letech v Hlučíně má už za sebou Zahrada písničkářů – finálové kolo Konkursu Zahrady - i čtyři kuřimské ročníky. Z těch prvních tří vznikaly demosnímky, které kromě účastníků dostali i zástupci médií. Vím, že se šířily mezi lidem všelijak. Neskromně doufám, že jsme alespoň některým písničkářům a alespoň trochu pomohli najít své posluchače, a některým příznivcům této muziky najít si nové zajímavé interprety.
Moravský Brabec

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: