C&K VOCAL - Dřív než něco začne (1969-1989) - 4CD

Kód: SU6307-2
Neohodnoceno
599 Kč –5 %
C&K VOCAL - Dřív než něco začne (1969-1989) - 4CD
599 Kč –5 % 569 Kč
Skladem

Souhrnné vydání všech alb z let 1969-1989 skupiny C&K Vocal, navíc s nevydanými bonusy a ještě s oběma deskami Heleny Arnetové - to už je opravdu správná věc! Pro jistotu - 1/ Generace 2/ Balada o Zemi + bonusy 3/ Causa Krysař ě bonus 4/ Helena Arnetová - Všechno nebo nic / V nijakém městě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CD 1 1. Generace 2. Rám Příštích Obrazů 3. Na Kraji 4. Lásko, Lásko... 5. Doky, Vlaky, Hlad A Boty 6. Generace (Životopis) 7. Vteřiny 8. Světe Náš (Świecie Nasz) 9. Chorovod (Korowód)
CD 2 1. Balada O Zemi 2. Váhy 3. Co Vlastně 4. A Co Básník 5. Sága Těch Věčně Stejných Lásek 6. Znám Cokoli 7. Spor Srdce A Těla 8. Ponorná Řeka Lásky 9. Koho Mít Rád 10. Kabaret Svět 11. Cancelled The Horses (Zrušili Koně-A Oč Jsme Šťastnější?) 12. Ode To The End Of The Concrete Revolution (Óda Na Konec Betonové Revoluce, Science Fiction) 13. About The Beginning And The End (O Věcech Prvních, Věcech Posledních) 14. Saga Of Those Same Old Affairs (Sága Těch Věčně Stejných Lásek-Popis Jednoho Rozvodu)
CD 3 1. Causa Krysař 2. Vymítač Ďáblů 3. Taktika 4. Causa Krysař 5. Velkoměstský Song 6. Až K Trávě... 7. Cesta Světla-Cesta Svědomí 8. O Věcech Prvních, Věcech Posledních 9. Výčitky
CD 4 1. Všechno Nebo Nic-V Nijakém Městě 2. Klub Polepšenejch Hříšníků 3. Opeřená Ryba 4. Emancipace 5. V Redakci 6. O Smutné Karelgotě 7. Všechno Nebo Nic... 8. Miluju-A Tedy Jsem... (Fiktivní Rozhovor S Panem Descartem) 9. V Nijakém Městě 10. Sen O Zamčených Pokojích 11. Jako... 12. Zvolna 13. Den Poté (Dřív Než Tu Něco Začne) 14. Sisyfova Žena 15. Kdo Koho Opouští ...? 16. Epilog

Hold nepochybnému fenoménu naší hudební historie! Původní záměr přispět k oslavám podzimních sedmdesátin spoluzakladatele, textaře a zpěváka Ladislava Kantora se proměnil ve vzpomínku na velké letošní ztráty. On i v akci C&K Vocal zásadně zainteresovaný kytarista a skladatel Ota Petřina už bohužel odešli bez šance návratu. Představit si především sedmdesátá a osmdesátá léta bez tohoto smíšeného sboru, plného skvělých osobností a definovaného mimořádností vokálních aranží, obsahem textů i halfplaybackovou prezentací za doprovodu Petřinovy minimalisticky maximální muziky nejde. Skladatel a zpěvák Jiří Cerha, ono C v názvu kapely, sestavil albovou krabičku z české verze Generace (1977), Balady o Zemi (s několika anglicky zpívanými bonusy, 1985), Causy Krysař (1989) a úzce souvisejícího alba Heleny Arnetové Všechno nebo nic/V nijakém městě (1988). Přehlídka dalších vokalistů (také Luboš Pospíšil, Petra Janů, Zuzana Hanzlová, Ivana Štréblová, Hana Horká, Jiří Malšovský nebo Jiří Šlupka Svěrák) a muzikantů (také Pavel Fořt, Vladimír „Guma“ Kulhánek, Jan Kubík, Pavel Větrovec, Tolja Kohout, Luboš Andršt, Lubor Šonka či Aleš Charvát) je skvělá. Většinový původní (především Cerha, Petřina, Kantor), ale také převzatý (Flamengo, Marek Grechuta) repertoár je trvale pozoruhodný. Vzpomínkový text Jiřího Černého v bookletu je informačně i pocitově velmi cenný. Vybrané Kantorovy písňové verše výborně doplňují krabičku (grafika K. Haloun), která by rozhodně neměla chybět ve sbírce nikoho z posluchačů originální muziky na pokraji žánrů. Navždy zásadní C&K Vokální světlo v normalizačním tunelu!

Doplňkové parametry

Kategorie: Folk / Šanson
Přidáno: 22-november

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: