Chochola Luděk - MARTA KUBIŠOVÁ V PÍSNÍCH A POŘADECH - kniha

Kód: GAL9051
Neohodnoceno
599 Kč –16 %
Marta Kubisova pisnich poradech 1
599 Kč –16 % 499 Kč
Skladem

Kniha Marta Kubišová v písních a pořadech nemá ambice být klasickou biografií. Vypráví Martin příběh jinak. Je to chronologicky sestavený hudební profil známé zpěvačky, který obsahuje výčet zásadních písní, televizních pořadů a koncertů a je doplněn o citace, hudební zajímavosti, fotografie a další materiály. Autor, mnohaletý Martin fanoušek, někdy postupuje den po dni, měsíc po měsíci, na sedmdesátá a osmdesátá léta mu pak stačí bohužel jen pár stran. Závěr tvoří přehled všech dostupných nahrávek doplněný skladbami, které se nahrávkami nestaly. Knihu ocení především ti, kdo se chtějí něco dozvědět o tvorbě této legendární zpěvačky.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

„Měla jsem hezkej život. Takovej veselej a kalamitní,“ řekla jednou Marta Kubišová. Kdo zná příběh jejího života, nemůže než smeknout.
Zpěvačka měla raketový start, za šest let vyhrála třikrát Zlatého slavíka a s triem Golden Kids nadchli posluchače u nás i v zahraničí. Neměla jen fanoušky, svým vzhledem i zpěvem dráždila mnohé manželky komunistických funkcionářů. S písní Modlitba pro Martu se stala – ač o to neusilovala – symbolem pražského jara 1968. Po ruské invazi se komunisté postarali o dvacetiletou klatbu. Přesto ji znali, obdivovali a milovali snad všichni normální lidé... Stáhla se do soukromí, spolupracovala s disentem, byla mluvčí Charty 77 a věnovala se dceři. Po jedenadvaceti letech se stala – opět s rozpaky – jinou ikonou, tentokrát sametové revoluce 1989. Vrátila se tam, kam patří, na vrchol kvalitní populární hudby.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rozhovory, životopisy, faktografie
Přidáno: 22-november

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: