CZALDY-WALDY - Ethno-šansony ze Slovenska a Ukrajiny - CD (oťukané ale funkční)

Kód: BP 0158-2
Neohodnoceno
249 Kč –84 %
czaldy waldy ethno sansony 1
249 Kč –84 % 39 Kč
Momentálně nedostupné

VLIVEM NEDOBRÉHO SKLADOVÁNÍ UTRPĚLA ŘADA TĚCHTO KOLEČEK ŤUKANCE ČI VRYPKY, KTERÉ SICE NENARUŠUJÍ FUNKČNOST, ALE NELZE JE DODAT DO BĚŽNÉ NABÍDKY. MŮŽETE SI JE OBJEDNAT ZA REŽIJNÍ CENU, DOSTANETE CD+TISKOVINU BEZ JEWEL BOXU.

Czaldy-Waldy je název staročeského tance ze 14. století. Stejnojmenný soubor tvoří čtyři, povětšině akademicky vzdělaní hudebníci. Jako Czaldy-Waldy kvartet však vážnou hudbu ignorují a věnují se soudobé world music. Jejich doménou je Zakarpatská Rus, tedy území dnešního východního Slovenska a západní Ukrajiny. Melodiku regionálních písní interpretují ve složení zobcová flétna, viola, kytara, violoncello a zpěv. Texty ponechávají autentické nebo je minimálně upravují. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Czaldy Waldy nejvíce podléhají slasti melodiky z oblasti Zakarpatské Rusi, tedy území dnešního východního Slovenska a západní Ukrajiny. Svébytnou melodiku regionálních písní přetavují ve složení Aleš Mrázek (flétny, zpěv, aranže, vedoucí), Martina Himerová (viola, zpěv), Marek Kubát (kytara, zpěv) a Eva Horáková (violoncello, zpěv). Texty ponechávají autentické nebo je minimálně upravují podle potřeby hudby. Aleš Mrázek je současně autorem orchestrálních skladeb souboru, které někdy vycházejí z evropské staré a lidové hudby, ale stylový záběr rozšiřují také o prvky hispánské, balkánské či arabské hudby, jazzu, tanga nebo šansonu. Aleš má na kontě i řadu zkušeností z komponování scénické hudby pro brněnská divadla.

Czaldy-Waldy kvartet existuje od roku 2000 a od té doby koncertuje po celé České republice. Zúčastnil se festivalů „Hudba bez hranic“ ve Valticích nebo „Zahrada“ v Náměšti na Hané, kde získal uznání odborné kritiky. Již druhou sezónu pravidelně vystupuje v Brně v Kleinově paláci na náměstí Svobody (v prostorách Knihovny J.Mahena), v klubu Leitnerova a ve Staré Pekárně.

Doplňkové parametry

Kategorie: World - Ethno - Folklor
Přidáno: 23-july

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: