CZALDY-WALDY - Ethno-šansony ze Slovenska a Ukrajiny - CD (oťukané ale funkční)

Kód: BP 0158-2
Neohodnoceno
249 Kč –84 %
czaldy waldy ethno sansony 1
249 Kč –84 % 39 Kč
Skladem

Czaldy-Waldy je název staročeského tance ze 14. století. Stejnojmenný soubor tvoří čtyři, povětšině akademicky vzdělaní hudebníci. Jako Czaldy-Waldy kvartet však vážnou hudbu ignorují a věnují se soudobé world music. Jejich doménou je Zakarpatská Rus, tedy území dnešního východního Slovenska a západní Ukrajiny. Melodiku regionálních písní interpretují ve složení zobcová flétna, viola, kytara, violoncello a zpěv. Texty ponechávají autentické nebo je minimálně upravují. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Czaldy Waldy nejvíce podléhají slasti melodiky z oblasti Zakarpatské Rusi, tedy území dnešního východního Slovenska a západní Ukrajiny. Svébytnou melodiku regionálních písní přetavují ve složení Aleš Mrázek (flétny, zpěv, aranže, vedoucí), Martina Himerová (viola, zpěv), Marek Kubát (kytara, zpěv) a Eva Horáková (violoncello, zpěv). Texty ponechávají autentické nebo je minimálně upravují podle potřeby hudby. Aleš Mrázek je současně autorem orchestrálních skladeb souboru, které někdy vycházejí z evropské staré a lidové hudby, ale stylový záběr rozšiřují také o prvky hispánské, balkánské či arabské hudby, jazzu, tanga nebo šansonu. Aleš má na kontě i řadu zkušeností z komponování scénické hudby pro brněnská divadla.

Czaldy-Waldy kvartet existuje od roku 2000 a od té doby koncertuje po celé České republice. Zúčastnil se festivalů „Hudba bez hranic“ ve Valticích nebo „Zahrada“ v Náměšti na Hané, kde získal uznání odborné kritiky. Již druhou sezónu pravidelně vystupuje v Brně v Kleinově paláci na náměstí Svobody (v prostorách Knihovny J.Mahena), v klubu Leitnerova a ve Staré Pekárně.

Doplňkové parametry

Kategorie: World - Ethno - Folklor
Přidáno: 23-july

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: