PSALTERIA - Balábile - CD (oťukané ale funkční)

Kód: BP 0160-2
Neohodnoceno
249 Kč –84 %
psalteria balabile
249 Kč –84 % 39 Kč
Skladem

Balábile, v pořadí třetí deska skupiny Psalteria, je směsí lidových písní z celé Evropy. Tak jako skupina brouzdala křížem krážem po celé Evropě a hrála staré písně z nejrůznějších koutů kontinentu, tak je pestrá i její deska. Podobně jako její přátelé ze skupiny Gothart také Psalteria hraje především to, co je blízké srdcím hudebnic. Ano hudebnic – je to totiž dívčí čtyřčlenná skupina! A tak repertoár Psalterie tvoří písně Skandinávie, Pyrenejského poloostrova, Balkánu, Polska, Irska, Francie i Čech. Psalteria je kapela, která hrála od roku 2000 do roku 2005, a jde o prazáklad nynějších Braagas. Na projektu Balábile poprvé odbočuje ze svého zaměření na středověkou hudbu a k nahrávání desky si přizvala hosty z Čech i zahraničí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Psalteria je dívčím protipólem Gothartu. Mezi oběma kapelami panuje přátelství jištěné zájmem o stejnou věc. Stejně jako Gothart i Psalteria dobyla dříve Evropu nežli domácí luhy a háje. Dámy z Psalterie hrají na nejrůznější starodávné nástroje a k tomu libě pějí lidové písně z dob dávno minulých.

Balábile je již zralým projektem, přichází po dvou raných albech skupiny. Obsahuje směs lidových písní z celé Evropy. Tak jako skupina brouzdá křížem krážem starém kontinentě, tak je pestrá i její deska. A tak repertoár Psalterie tvoří písně Skandinávie, Pyrenejského poloostrova, Balkánu, Polska, Irska, Francie i Čech.

Psalteria je kapela, která hraje od roku 2000 a je výrazná především svými vokály. Na projektu Balábile poprvé odbočuje ze svého zaměření na středověkou hudbu a k nahrávání desky si přizvala hosty z Čech i zahraničí – a ne ledajaké – ostatně, to si můžete ověřit na CD sami…...

 

Doplňkové parametry

Kategorie: World - Ethno - Folklor
Přidáno: 23-july

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: