PSALTERIA - Balábile - CD (oťukané ale funkční)

Kód: BP 0160-2
Neohodnoceno
249 Kč –84 %
psalteria balabile
249 Kč –84 % 39 Kč
Skladem

VLIVEM NEDOBRÉHO SKLADOVÁNÍ UTRPĚLA ŘADA TĚCHTO KOLEČEK ŤUKANCE ČI VRYPKY, KTERÉ SICE NENARUŠUJÍ FUNKČNOST, ALE NELZE JE DODAT DO BĚŽNÉ NABÍDKY. MŮŽETE SI JE OBJEDNAT ZA REŽIJNÍ CENU, DOSTANETE CD+TISKOVINU BEZ JEWEL BOXU.

Balábile, v pořadí třetí deska skupiny Psalteria, je směsí lidových písní z celé Evropy. Tak jako skupina brouzdala křížem krážem po celé Evropě a hrála staré písně z nejrůznějších koutů kontinentu, tak je pestrá i její deska. Podobně jako její přátelé ze skupiny Gothart také Psalteria hraje především to, co je blízké srdcím hudebnic. Ano hudebnic – je to totiž dívčí čtyřčlenná skupina! A tak repertoár Psalterie tvoří písně Skandinávie, Pyrenejského poloostrova, Balkánu, Polska, Irska, Francie i Čech. Psalteria je kapela, která hrála od roku 2000 do roku 2005, a jde o prazáklad nynějších Braagas. Na projektu Balábile poprvé odbočuje ze svého zaměření na středověkou hudbu a k nahrávání desky si přizvala hosty z Čech i zahraničí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Psalteria je dívčím protipólem Gothartu. Mezi oběma kapelami panuje přátelství jištěné zájmem o stejnou věc. Stejně jako Gothart i Psalteria dobyla dříve Evropu nežli domácí luhy a háje. Dámy z Psalterie hrají na nejrůznější starodávné nástroje a k tomu libě pějí lidové písně z dob dávno minulých.

Balábile je již zralým projektem, přichází po dvou raných albech skupiny. Obsahuje směs lidových písní z celé Evropy. Tak jako skupina brouzdá křížem krážem starém kontinentě, tak je pestrá i její deska. A tak repertoár Psalterie tvoří písně Skandinávie, Pyrenejského poloostrova, Balkánu, Polska, Irska, Francie i Čech.

Psalteria je kapela, která hraje od roku 2000 a je výrazná především svými vokály. Na projektu Balábile poprvé odbočuje ze svého zaměření na středověkou hudbu a k nahrávání desky si přizvala hosty z Čech i zahraničí – a ne ledajaké – ostatně, to si můžete ověřit na CD sami…...

 

Doplňkové parametry

Kategorie: World - Ethno - Folklor
Přidáno: 23-july

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: