HASTA LUEGO - Hasta Luego - CD

Kód: BP 0159-2
Neohodnoceno
199 Kč –75 %
hasta luego
199 Kč –75 % 49 Kč
Skladem

MŮŽETE SI JE OBJEDNAT ZA REŽIJNÍ CENU, DOSTANETE CD+TISKOVINU BEZ JEWEL BOXU.

Pětičlenná formace Hasta Luego hraje alternativní hudbu ve svém, specifickém pojetí. S prvky folku, jazzu, minimalismu a špetky elektroniky je repertoár souboru stylově vyhraněný, přesto však posluchačsky pestrý a barevný. Jednou je písnička folkově podzimní svou náladou, jindy evokuje vzpomínku na legendární skupinu Dunaj nebo kytarová kouzla Pavla Richtera...

Detailní informace

Detailní popis produktu

V roce 1999 spolu začali hrát Ladislav Buchta a Dan Bartoš delší meditativní skladby s použitím předtočených pásků. Na Alternativě 2001 se už objevili pod názvem Hasta Luego, (Uvidíme se později). Třetím členem se stal perkusista Petr Odstrčil, kterého později nahradil Ondra Malík. Kapela začala více směřovat k písňové formě ve svém, specifickém pojetí, s prvky folku, jazzu, minimalismu a někdy i špetky elektroniky. V  květnu 2004 vzniká pětipísňové demoCD. Následně se ke kapele připojila zpěvačka a houslistka Renáta Ulmannová. Zatím poslední změna v obsazení souboru nastala na podzim 2004, kdy zvuk kapely rozšířil o bicí soupravu bubeník Ivo Samiec. Aktuální CD vzniklo v roce 2005.

Hasta Luego jsou přijatelní pro svět moderní, současné alternativní hudby, své si najdou i příznivci moderního folku. Ne náhodou kdosi o skupině řekl, že je to, jako kdyby se prvotní Betula Pendula potkala s Oldřichem Janotou a všichni dohromady omládli.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: