NAŠROT - Psychorama - CD

Kód: BP 0149-2
Neohodnoceno
249 Kč –9 %
NAŠROT - Psychorama - CD
249 Kč –9 % 225 Kč
Momentálně nedostupné

Psychorama je zvláštní útvar, kterým skupina Našrot vplouvá do u nás zatím málo probádaných vod rock-etnického fúzování. Ne, že by jí to ubralo na vyhlášené tvrdosti - naopak! Ale tentokrát je Našrot nejen tvrdý, ale také košatý - uměl si poradit se současnými vlivy popmusic...

Detailní informace

Detailní popis produktu

NAŠROT je jedním ze souborů našeho tvrdě rockového spektra, jejichž hudba bývá označována jako crossover. Skupina se v poslední době zaměřuje zejména na nezvyklý mix hardcore, grunge a etnické hudby.

To je nakonec slyšet i na již šestém albu, které dostalo celkem přiléhavý název „Psychorama“. Svojí ponurostí, magickou melodičností a někdy otevřenou ale více často skrytou agresivitou je temným pohledem do nitra jedinců a jejich patologického vnímání světa. Psychorama prostě představuje část spektra duševních poruch, úchylek a fobií, myšlenek a činů psychicky narušených lidí. Psychorama je také o smrti, která z těchto činů vzejde. Je o nepochopení, podivných láskách, přežívání na okraji, bolesti a velké osamělosti. Zkrátka nic k popukání. Psychorama je vlastně negací všech těch „klídků“, „pohod“ a „smajlíků“, které se natolik zprofanovaly, že se staly již komickými parafrázemi sama sebe. Upozorňuje na jevy a skutečnosti, jež jsou zneklidňující a nepříjemné, o nichž lidé sice rádi čtou, ale které by přitom nikdo z nich nechtěl zažít.

Hudební složka alba se nese, jak již bylo vyjeveno, od podmanivě sférického dechu ethno muziky Středomoří a Orientu, přes téměř minimalistické stopy progresivního rocku typu King Crimson, skličující a nervní grunge až k tvrdému HC á la System Of A Down. Prostě, lze si vybrat, každý podle svého gusta.

    

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: