POD ČERNÝ VRCH - Měchožilovy písně lásky - MC

Kód: BP 0107-4
Neohodnoceno
130 Kč
Skladem
Rocková skupina Pod Černý vrch znamenala ve druhé polovině 90. let vždy dobrou muziku a skvělou zábavu. Fiktivní postava Měchožila Zhoubného, kterého kapela vytvořila, ji provázel několik roků a dal jméno i aktuální audiokazetě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pražská rocková skupina navazující na nejlepší tradice skupiny Extempore a takzvaného čs. nezávislého progresivního rocku. Je známa jako zakladatel stylu "česká houslová grundle", pro který jsou příznačné dvoje elektrické housle. Pod Černý vrch vrtí ještě kytaru, basu, bicí a klávesy. Rozjásanost kapely se podařilo přenést do studia a vzniklo aktuální album "Měchožilovy písně lásky". Deska se těší razantnímu hráčskému i zvukovému nasazení a oproti prvnímu vykročení v roce 1997 (MC Měchožil Zhoubný) jde již o dospělý snímek, který snese náročná posluchačská i umělecká kriteria. Pod Černý vrch permanentně vystupují na domácí scéně včetně festivalů, vyjíždí na Slovensko a do SRN. Natočili několik videoklipů - (klip "Barma" vyhrál TV pořad "60" v roce 1997), klip "Holub" podporuje vydání Měchožilových písní lásky.

Pražská kapela Pod Černý vrch vznikla v první polovině 90. let na bázi hospodských řečí a aktivit. Přes neustálé potíže s rytmikou (jednu dobu hrála dokonce s automaty) se jí podařilo vstoupit do povědomí posluchačů především díky pozoruhodné sestavě s tuplovanými elektrickými houslemi. Ty obsluhuje démonicky vyhlížející a exhibující holohlavec Šolich a jeho sestra, kteří jsou frontmany na koncertech kapely. Šolich také střídá převleky, v nichž nezřídka vypadá jako idiot stižený motolicí. Není bez zajímavosti, že od začátku roku 1999 nastoupila do PČV rytmika ze skupiny Invalidní důchod. To už ale měla kapela za sebou dvě alba - kazetového Měchožila Zhoubného a CD / MC Měchožilovy písně lásky. PČV hraje nejednoduché kompozice s bohatými volány, které jsou pro málokoho stravitelné a je těžké najít si k nim cestu. Ale o to zarytější jsou fanouškové, kterým se to podařilo.www.podcernyvrch.cz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: