POD ČERNÝ VRCH - Měchožilovy písně lásky - CD

Kód: BP 0107-2
Neohodnoceno
225 Kč
Skladem

Pod Černý vrch je pražská rocková skupina navazující na nejlepší tradice českého alternativního rocku. Je známa jako zakladatel stylu „česká houslová grundle“, pro který jsou příznačné dvoje elektrické housle a neobyčejně, ne zcela jednoduše, vedené skladby. Album Měchožilovy písně lásky je druhé řadové, avšak první vydané na CD. V bookletu jsou všechny texty neobyčejných příběhů Měchožila, proto je také booklet neobyčejně silný!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pod Černý vrch je pražská rocková skupina navazující na nejlepší tradice českého alternativního rocku. Je známa jako zakladatel stylu „česká houslová grundle“, pro který jsou příznačné dvoje elektrické housle a neobyčejně, ne zcela jednoduše, vedené skladby. Pod Černý vrch vrtí ještě kytaru, basu, bicí a klávesy. Rozjásanost kapely se podařilo přenést do studia a vzniklo album Měchožilovy písně lásky. Deska se těší razantnímu hráčskému i zvukovému nasazení a oproti prvnímu vykročení v roce 1997 (MC Měchožil Zhoubný) jde již o dospělý snímek, který snese náročnější kritéria. Pod Černý vrch permanentně vystupují na domácí scéně včetně festivalů, vyjíždí na Slovensko a do SRN. Natočili několik videoklipů - (klip Barma vyhrál TV pořad „60“ v roce 1997), klip Holub podpořil vydání Měchožilových písní lásky. Postavu Měchožila Zhoubného skupina používá téměř od svého vzniku a je opletena legendami mezi fanoušky skupiny.  CD má bohatý, mnohastránkový booklet se všemi texty a dokumentací.

Pražská kapela Pod Černý vrch vznikla v první polovině 90. let na bázi hospodských řečí a aktivit. Přes neustálé potíže s rytmikou (jednu dobu hrála dokonce s automaty) se jí podařilo vstoupit do povědomí posluchačů především díky pozoruhodné sestavě s tuplovanými elektrickými houslemi. Ty obsluhuje démonicky vyhlížející a exhibující holohlavec Šolich a jeho sestra, kteří jsou frontmany na koncertech kapely. Šolich také střídá převleky, v nichž nezřídka vypadá jako idiot stižený motolicí. Není bez zajímavosti, že od začátku roku 1999 nastoupila do PČV rytmika ze skupiny Invalidní důchod. To už ale měla kapela za sebou dvě alba - kazetového Měchožila Zhoubného a CD / MC Měchožilovy písně lásky. PČV hraje nejednoduché kompozice s bohatými volány, které jsou pro málokoho stravitelné a je těžké najít si k nim cestu. Ale o to zarytější jsou fanouškové, kterým se to podařilo.

english Prague rock band with an uncommon line-up dominated by two electric violins. They produce original music without style borders, with many musical turns and carefully composed arrangements. The band created an imaginary character Měchožil Zhoubný, who comes through various stories, which make up the themes of the band’s songs. The concerts of the band are very lively.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: