ŠLITR JIŘÍ - Plakala panna, plakala - CD

Kód: SU6181-2
Neohodnoceno
329 Kč –12 %
ŠLITR JIŘÍ - Plakala panna, plakala - CD
329 Kč –12 % 289 Kč
Skladem

Původně šlo o stejnojmenný TV pořad Jiřího Šlitra. Byly však natočeny a odvysílány pouze dva díly do předčasné Šlitrovy smrti. Navíc jejich vydání po celá léta bránilo jejich zmizení. Nyní se záznamy objevily a byly vydány. Na podzim roku 1969 se rozhodl Jiří Šlitr vytvořit pro Československou televizi zajímavý neformální pořad s anonymními mladými lidmi. Šlitr seděl u klavíru, hlouček mládeže jej obklopoval a společně velmi otevřeně a neškrobeně rozprávěli a zpívali písničky z Reduty, Semaforu, Osvobozeného divadla a oblíbené písně Jiřího Šlitra s texty Jiřího Suchého-Hluboká vráska, Černá vrána, Magdaléna a úvodní skladbu, jež dala celému pořadu jméno. Režii měl Jiří Menzel, spoluautorem byl Pavel Kopta.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vzniklé dvě půlhodiny, odvysílané však, již po smrti Jiřího Šlitra, měly u publika mimořádný ohlas. Amatérské zvukové záznamy tohoto Šlitrova televizního vystoupení se pak v letech normalizace staly vzácným pokladem, protože oba pořady televize nejen že nereprízovala, ale přímo smazala. Díky nabídce několika nadšenců a sběratelů - jako první to byl Hyněk Kaněra - se podařilo obě vystoupení zrekonstruovat a skvěle vyčistit,“ doplňuje informace k nově vydávanému titulu producentka Supraphonu Naďa Dvorská.

Před svou předčasnou smrtí o Vánocích roku 1969 stačil tento mimořádně pozoruhodný člověk zasadit do českého uměleckého prostředí nehynoucí stopu. V každém oboru, kterému se během života věnoval, vynikl. Jako kreslíř, karikaturista, ilustrátor a scénograf, hudebník, skladatel, zpěvák, autor a herec. Poté, co poprvé jako herec a zpěvák vystoupil v pořadu Jonáš a tingltangl, použil své nemotornosti k nesmírně úspěšnému prototypu zasmušilého komika v buřince a šlích. Ve dvojici s Jiřím Suchým stvořili partnerský tým, jenž patří k vrcholům naší divadelní a hudební kultury minulého století.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mluvené slovo / Divadlo
Přidáno: 22-november

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: