VIKLICKÝ EMIL - KABARET SHAKESPEARE / MLČKY KŘIČET - CD

Kód: 15140
Neohodnoceno
249 Kč
Skladem

Písničky Emila Viklického, které složil pro hry Kabaret Shakespeare a Mlčky křičet. tyto hry uvedla divadla Studio Hrdinů a Damúza, Roxy/NoD v letech 2013-2015. Účinkují L.Trmíková, K.Dobrý, D.Prachař, M.Konig, S.Rašilov, V.Rašilov, hraje výtečná sgrupa složená z Emila Viklického (klávesy), Petera Bindera (kytary) a Matěje Kroupy (viola). CD je už prakticky nesehnatelné, nabízíme pár posledních kousků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Simone Weilová (1909 – 1943) byla francouzská filosofka, anarchistka, odborářka, učitelka, dělnice, mystička, židovka bez tóry, marxistka bez partaje, Ježíšova učednice bez církve. Pocházela z bohaté židovské rodiny, ale byla výrazně sociálně zaměřená, zapojila se do španělské občanské války. Po onemocnění tuberkulózou se v exilu odmítla léčit a jíst, chtěla se podílet na utrpení Francouzů.

Nejpříznačnější pro Simone je neklasifikovatelnost, nezařaditelnost do nějakého systému či církve a přitom naprosto autentická touha po smyslu a hledání pravdy. Jednota v myšlení a jednání.

Francouzský filosof Chartiér jí na lyceu přezdíval „marťanka“. Její myšlenky a činy jsou skutečně jako z jiného světa. Odmítá uznávat a přijímat jakákoli klišé ve společnosti, ve svém osobním životě, v úvahách o světě, o kráse, o bolesti, o Bohu, o smyslu.

A především: naprosto jí chybí strach z toho, že bude odsouzena druhými!

(Damůza, Studio hrdinů, 2014, 2016)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: