VIOLA DNES UVÁDÍ - Divadelní písně (Hrzánová, Cibulková, Rosner, Etzler a další, hudba E. Viklický) - CD

Kód: MEVI01-2
Neohodnoceno
249 Kč
Skladem

Nejúspěšnější písničky z představení divadla Viola z let 1990 - 2004. Zpívají Bára Hrzánová, Jiří Langmajer, Vilma Cibulková, Miroslav Etzler, Boris Rösner, Jiří Štěpnička, Tomáš Pavelka, Jiří Lábus. Autorem hudby je Emil Viklický.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Viola má více než čtyřicet let. V tomto již zralém věku si stále pěstuje své původní zaměření a poslání — přinášet a zprostředkovávat skvosty i každodennosti českého i světového písemnictví. Z původní poetické vinárny se stále víc a víc klube komorní divadelní scéna. Stále zde vystupují přední dramatičtí umělci spolu s výraznými talenty mladé generace.  Existují záznamy programů a inscenací, z nichž většina je pozoruhodná svou hudební stránkou. Proto jsem se rozhodla pro pořízení tohoto dokumentu. Pro mnohé bude jistě překvapením přednes herců, kteří o sobě obvykle tvrdí, že „nejsou zpěváci a zpívat vlastně moc neumí“.

01. Po oudu lámán oud (K. H. Mácha, E. Viklický)  02. Když jsem přišel do kuchyně (K. Rexroth, překl. J. Zábrana, E. Viklický)  03. Šedé jako Arktida (K. Rexroth, překl. J. Zábrana, E. Viklický)  04. Tak se u nás (K. Rexroth, překl. J. Zábrana, E. Viklický)  05. Všechno jen do putyk a ženským (Fr. Villon, překl. O. Fischer, E. Viklický) 06. Jazyky klevetníků (Fr. Villon, překl. O. Fischer, E. Viklický)  07. Kdeže loňské sněhy jsou (Fr. Villon, překl. O. Fischer, E. Viklický)  08. Modlitba (Fr. Villon, překl. O. Fischer, E. Viklický)  09. Dej mu spát (Fr. Villon, překl. O. Fischer, E. Viklický)  10. Krahujíček (středověký text, E. Viklický) 11. Saze z Kantonu (T. Vondrovic, E. Viklický)  12. Jak hloupě slepý je ten svět (H. Heine, překl. J. Flusser, E. Viklický)  13. Na horu Ídu (H. Meilhac,L. Halevy, překl. J. Aplt, J. Offenbach, E. Viklický)  14. Černý měsíc (šp. lid. poesie, překl. L. Čivrný, E. Viklický)  15. Ruce něžné lásky mojí (šp. lid. poesie, překl. L. Čivrný, E. Viklický)  16. Jen buď víno v sklence mé (B. Hasištejnský z Lobkovic, E. Viklický) 17. Byl jednou jeden král v Tule (J. W. Goethe, překl. O. Fischer, E. Viklický)  18. Sázejme révu (T. Vondrovic, fr. lidová — upr. E. Viklický)  19. Dnes ráno jsem se probudil (R. Carver, překl. E. Klimentová, E. Viklický)  20. Je to tak jednoduché (R. Carver, překl. E. Klimentová, E. Viklický)  21. Eldorádo (E. A. Poe, překl. J. Schwarz, E. Viklický)

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: