WERICH A VOSKOVEC - Vídeň 1971 / Montreal 1977 - CD

Kód: SU 6184-2
Neohodnoceno
259 Kč –5 %
WERICH A VOSKOVEC - Vídeň 1971 / Montreal 1977 - CD
259 Kč –5 % 245 Kč
3 dny
Stále se objevují snímky V+W, které nebylo možné použít dříve, protože neexistovala technika, jež by záznamy byla schopná vyčistit. V+W si však přáli, aby nahrávka byla zveřejněna - hovoří mj. i o tom, jak je budou lidé jednou poslouchat...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pánové se setkali ve Vídni v roce 1971 nad magnetofonem v dobrém rozpoložení a s chutí do života. Témata rozhovoru odpovídají jejich radostné náladě. Hovoří o poezii, o módě, o nemravnosti, uvažují o mládí a stáří, rozpovídají se o Samuelovi Beckettovi či Josefu Šímovi. Jiří Voskovec vypráví o Broadwayi.

 Druhou kapitolu archivních objevů tvoří dialog Jiřího Voskovce s českou emigrantkou Evou Kloboukovou z Montrealu v roce 1977. „Zatímco v první rozmluvě ve Vídni zaujme způsob roubování nápadů na sebe kongeniálně napojených přátel, ve druhé jde o postulování základních myšlenek Jiřího Voskovce o štěstí, přátelství či životě v exilu,“ dodává k novému archivnímu nálezu producentka Naďa Dvorská, která loni stála i za objevným vydáním 8CD kompletu Táto, povídej! s Janem a Janou Werichovými.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: