WERICH A VOSKOVEC - Korespondence V+W - 6CD-mp3

Kód: TBN057
Neohodnoceno
999 Kč –10 %
korespondence werich voskovec 1
999 Kč –10 % 899 Kč
Skladem

V krabičce se šesti CD naleznete ve fromátu mp3 více než 68 hodin mluveného slova. V celkem 561 dopisech se Voskovec a Werich představují tak, jak je neznáme. Více než třicet let 20. století si dopisovali přes Železnou oponu. Prožívají přes oceán všechny své pracovní úspěchy i nezdary a osobní tragédie. Nechybí ani přesný popis boje se státní mocí na obou stranách Atlantiku. Voskovec je po příjezdu do USA zatčen a několik měsíců vězněn a vyšetřován v době amerického boje proti komunismu. Werich pro změnu bojuje s komunistickým režimem, který mu podle zakazuje dělat svou profesi. Jeho otevřené dopisy na tehdejší Ministerstva kultury či vnitra jsou součástí nahrávky. Opět mají jedno společné - boj s lidskou hloupostí a blbstvím, kterému věnovali i své divadelní hry. Celou korespondencí se jako neviditelná nit táhne snaha potkat se, hrát spolu divadlo nebo točit film. Několikrát je taková situace už velmi blízko. Své plány s nimi mělo hned několik slovutných režisérů - Jasný, Kadár i Miloš Forman. Bohužel, nikdy ke vzájemné spolupráci už nedošlo. S přibývajícím čase se v dopisech téma spolupráce mění téma nemoci a stáří. A končí téměř antickou tragédií, kdy během několika měsíců zemře Werichova žena Zdenka, dcera Jana a nakonec i sám Jan Werich. 
Celá nahrávka je zakončena vyznáním Jiřího Voskovce Můj kamarád Jan Werich. 
Audiokniha vznikala postupně po dobu téměř čtyř let. V rolích Jana Wericha, Jiřího Voskovce a Zdenky Werichové účinkují Norbert Lichý, Václav Knop a Daniela Kolářová. 
Hudbou na motivy skladeb Jaroslava Ježka doplnil Raven.
Autorkou obalu je výtvarnice Petra Dufková, jejíž tvorbu můžete znát z vizuálů nadnárodních firem Cartier, Swarovski, Yves Rocher aj. Britské prestižní vydavatelství Laurence King Publishing ji zařadilo mezi 20 nejvýznamnějších ilustrátorů světa.

Čte: Norbert Lichý, Václav Knop a Daniela Kolářová
Délka nahrávky: 68hod.

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Mluvené slovo / Divadlo
Přidáno: 23-november

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: