ČINNA - Čtvrtek - CD

Kód: BP 0087-2
Neohodnoceno
249 Kč –20 %
ČINNA - Čtvrtek - CD
249 Kč –20 % 199 Kč
Skladem

Skupinu ČINNA založili ji bývalí členové skupiny Ženy a Bad Beeef Hat se svými přáteli jako „mužský rockový šanson smutných poloh“.  Základní nástrojové obsazení tvoří klavír, baskytara, bicí, klarinet, saxofon a trubka plus zpěv – vyšeptalý naléhavý chraplák pana Hmyzáka, textaře a bohéma skupiny. Činna zaznamenala úspěch na finálních koncertech pražských festivalů Alternativa ´95 a ´96. Album „Čtvrtek / Thursday“ vyšlo v obalu digipack. Album je opatřeno českými a anglickými texty.

Detailní informace

Detailní popis produktu

„Rockový šanson po česku“ vznikl tak, že básník a spolutvůrce někdejšího tělesa Ženy, pan Zdeněk Hmyzák Novák, spojil své poetické a pijácké síly s tvrdohlavým zhudebňovačem, pianistou a  řezbářem Petrem Komárem Soudkem a vysmátým bubeníkem Vratislavem Rohlíkem Kydlíčkem. A protože se tyto zásadní věci přihodily v prostředí v té době slavného bohémského hostince „U vystřeleného oka“ v Praze na Žižkově, netrvalo dlouho a soubor Činna, pokřtěný podle českého synonyma pro nepohodu obzvláště nevlídnou, se začal objevovat na prknech lokálů a klubů. Řada individuí, která doplňovala základní trojici Komár - Hmyzák - Rohlík se stále měnila, vždy však šlo o figury naprosto dokonalé jak po stránce designu, tak po stránce hráčské. Vydání prvního alba provázel úspěšný a netypický TV klip pánů Tyce a Hýbka, který na neznalé zapůsobil tak, že desku skupiny začali shánět. Prvních číslovaných 500 kusů bylo rychle rozebráno, na řadu přišla další číslovaná pětistovka. Činna účinkuje sporadicky a většinou jen v Praze. Často se jí daří ohromit posluchače na koncertě s chrámovým sborem Sv. Ducha nebo v poslední době s šansoniérkou Ester Kočičkovou.

english ČINNA combines the worlds of rock, cabaret song and jazz in their music and they feel most comfortably in a little café or a bar. The band was founded by former members of the bands Ženy, Bad Beef HAt and their friends as “male rock cabaret song of sad pitches”. The basic line-up is: piano, bassguitar, drums, clarinet, saxophone, bugle and vocal - a whispery and urgent hoarse voice of Mr. Hmyzák, the lyric-writer and bohemian of the band. ČINNA was successful at final concerts of Prague festivals Alternativa 95 and 96. The album „Čtvrtek / Thursday“ was released in digipack and the first 500 CD‘s were numbered. The album includes both Czech and English lyrics.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: