DEKADENT FABRIK - Fetish Now! - CD

Kód: BP 0199-2
Neohodnoceno
225 Kč
Skladem

Elektronický Trip-Dub by mohl být přiléhavým názvem této kapely, která v sobě spojuje psychedelický jazz s elektronikou, a dala by se zařadit i k současnému Nu Jazzu. Kapela vznikla ze setkání Otty M. Urbana ( Dj Statan) a Davida Cajthamla v květnu 2008. Ke kapele se brzy přidali saxofonista Mikoláš Chadima a basista Ivan Bierhanzl. Hudebně kapela pracuje s improvizací nad repetitivním rytmickým základem. Skupina vystupuje sporadicky - jak se na srdeční záležitost sluší - za poslední rok a půl odehrála 13 koncertů. Ovšem jsou to samé mimořádné události - namátkou - počínaje hudebním klubem v Berlíně přes festival v italském Meranu a Sukovu síň pražského Rudolfina a konče v Nádražce v Dejvicích, sklepích kročehlavského pivovaru nebo Letohrádkem Hvězda. Ale to neznamená, že se vyhýbají klasickým hudebním klubům - koncert v pražském Meet Factory je toho důkazem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dj Satan ( Otto M. Urban ) - sampler

David Cajthaml - el. kytara, sampler, autor hudebních podkladů

Mikoláš Chadima - saxofony

Ivan Bierhanzl - el. kontrabas, baskytara

Ondřej Tuček - videoprojekce

Hudba DEKADENT FABRIK čerpá z osobního nasazení hráčů. Kapela nezkouší a schází se jen při koncertech, jednotliví hudebníci jsou ale mezi koncerty v častém kontaktu. Duchovní spojení je přípravou na vystoupení na jevišti. Jednotlivé osobnosti DEKADENT FABRIK mají bohaté umělecké i osobní zázemí, které vnášejí do hudby. Jde o hudbu podivných jazzových klubů, kde se svět v pravidelných rytmech pohybuje mezi pornografií, hudební vědou, dýmem všech možných cigaret, dýmem vášní, přípravou a realizací obrovských výstav ( Otto M. Urban je kurátorem známé výstavy Decadence NOW! pořádané v pražském Rudolfinu), smutkem tónů ( David Cajthaml a Mikoláš Chadima se vzácně shodují ve své vášni nebo spíše předurčení využití “smutku” v hudbě), radostí nad přežitím noci plné snů…

Hudba je na koncertech doprovázena videoprojekcí , kterou vytváří pro DEKADEN FABRIK v Londýně odpradávna žijící Ondřej Tuček.

Více o jednotlivých členech skupiny:

Otto M. Urban (Dj Satan)

iniciátor vzniku DekadentFabrik. Umělecký teoretik, kurátor mnoha významných výstav ( Dekadence, Dekadence NOW! a další). Autor mnoha knih (Edward Munch, Arnold Schönberg, Dekadence NOW! , Dekadence České země 1880-1914 a další. Učí na Akademii výtvarných umění a na New York University, Prague.

David Cajthaml

malíř, hudebník a spisovatel. Spoluzakladatel DEKADENT FABRIK. S hudbou začal v jedné z prvních českých punkových kapel Energie G ( kytarista, autor části hudby a textů), pokračoval ve skupinách spojených s improvizací (Ševcovský POP) a v roce 2004 vydal autorské CD Davun. Položil hudební základ DF. Na výtvarné a hudební scéně se pohybuje od roku 1978. Výstavy doma i v zahraničí. Studoval scénografii na VŠUP Praha u prof. Josefa Svobody. Autor mnoha scénografií návrhů kostýmů a plakátů. K nejdůležitějšímu patří spolupráce s Arnoštem Goldflamem ( HaDivadlo 1985-1993, představení Guma, Dcery Národa, Lidská tragikomedie..., Pulcinella-Igor Stravinsky- pro Hebbel Teater Berlin, Divadlo Na Zábradlí, Divadlo Archa a další). Autor hudby k několika představením Arnošta Goldflama. Od roku 2009 ve sbírkách Památníku národního písemnictví v Praze ( vlastní fond). Zastoupen v mnoha sbírkách, jak soukromých tak veřejných. Spolupráce s Monikou Načevou.

Mikoláš Chadima

již mnoho let jedna z nejvýznamnějších postav české alternativní scény, spolupracuje s mnoha zahraničními hudebníky (Rusko, Velká Británie, Japonsko...) Ve svých kapelách (Elektrobus, Extempore, Kilhets a nyní MCh Band) je nejen hráčem a zpěvákem ale i autorem hudby a nezřídka i textů. Do DEKADENT FABRIK vstoupil při třetím koncertě kapely (2009 koncert na dole Mayrau u Kladna).

Ivan Bierhanzl

hudebník mnoha legendárních kapel. Nyní Agon Orchestra, MCh Band, DG 307, DEKADENT FABRIK dříve také Plastic People of the Universe, Umělá hmota II a další. Významná osobnost českého undergroundu i současné hudební scény. Je jak hráčem na baskytaru a kontrabas tak organizátorem mnoha hudebních událostí, zároveň disponuje rozsáhlým videoarchivem české hudební scény za poslední desítky let.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: