Newsletter

Nevyplňujte toto pole:

ELEKTROBUS - Nedefinitivní - CD

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení 0 hodnocení
 

Elektrobus vznikl na přelomu let 1974 – 75 a byl líhní tří osobností pozdější alternativní rockové scény v Československu. Začínali tady Pavel Richter, Mikoláš Chadima nebo Vlasta Marek. Skupina hrála jak převzatý repertoár (Frank Zappa), tak vlastní skladby, jejichž texty nebyly přímočaře sdělující, ale vyžadovaly od posluchače určitý nadhled a cit pro realitu. Elektrobus měl životnost necelé dva roky a zbyl po něm jediný magnetofonový záznam. Přesto slavil úspěchy, mj. na Pražských Jazzových dnech na jaře 1976 či na festivalu kapel v Příbrami o několik měsíců později. Nahrávka je shodou okolností svědectvím, že i v nejtemnějších 70. letech bylo možno dělat svobodnou, strachem z Moci nedotčenou hudbu. 

 

Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 249 Kč
Ušetříte 50 Kč (–20 %)
Cena 199 Kč
Kód produktu BP 0031-2
Kategorie Alternativa
 

Jedna z nejdůležitějších domácích kapel 70. let. Zappou ovlivněná hudba s českými texty. Elektrobus - to byla velká naděje naší alternativní scény. Skupina ( její původní "košatější" název zněl Peter Country Electrobus) vznikla v březnu 1975 spojením trojčlenného bandu zvaného Blue Motocross, kde působili baskytarista Tomáš Zetek, kytarista Pavel Richter a bubeník Tomáš Vykoukal, se saxofonistou Mikolášem Chadimou (ex-Inrou). Ten toho sice v té době na saxofon ještě moc neuměl, ale měl společně s ostatními shodnou představu jakou hudbou se prezentovat.
Význam Elektrobusu tkvěl v tom, že pro všechny další kapely přinesl něco jako "nakopnutí určitým směrem". Soubor kladl důraz na vlastní tvorbu před převzatým materiálem a co je nezanedbatelné - v jeho řadách se objevily osobnosti, které výrazným způsobem určovaly další chod právě se rodící české alternativní scény.

Obsazení:
Pavel Richter (gt, voc)
Tomáš Zetek (bg, voc)
Vlastimil Marek (drums)
Mikoláš Chadima (sax, metalofon)
Host: Aleš Drvota

Hmotnost 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.