ELEKTROBUS - Nedefinitivní - MC

Kód: BP 0031-4
Neohodnoceno
145 Kč
Skladem

Rocková skupina Elektrobus z poloviny 70. let. Počátky později respektovaných hráčů jakými jsou Pavel Richter (Švehlík, Richterband), Mikoláš Chadima (Extempore, MCh Band) a Vlasta Marek (Extempore, Amalgam). AUDIOKAZETA BPROZTOČ

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedna z nejdůležitějších domácích kapel 70. let. Zappou ovlivněná hudba s českými texty. Elektrobus - to byla velká naděje naší alternativní scény. Skupina ( její původní "košatější" název zněl Peter Country Electrobus) vznikla v březnu 1975 spojením trojčlenného bandu zvaného Blue Motocross, kde působili baskytarista Tomáš Zetek, kytarista Pavel Richter a bubeník Tomáš Vykoukal, se saxofonistou Mikolášem Chadimou (ex-Inrou). Ten toho sice v té době na saxofon ještě moc neuměl, ale měl společně s ostatními shodnou představu jakou hudbou se prezentovat.
Význam Elektrobusu tkvěl v tom, že pro všechny další kapely přinesl něco jako "nakopnutí určitým směrem". Soubor kladl důraz na vlastní tvorbu před převzatým materiálem a co je nezanedbatelné - v jeho řadách se objevily osobnosti, které výrazným způsobem určovaly další chod právě se rodící české alternativní scény.

Obsazení:
Pavel Richter (gt, voc)
Tomáš Zetek (bg, voc)
Vlastimil Marek (drums)
Mikoláš Chadima (sax, metalofon)
Host: Aleš Drvota

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: