HEGEROVÁ HANA - Omrvinky - 2CD

Kód: 8594189130228
Neohodnoceno
399 Kč
Skladem

Je to neuvěřitelné, ale Hana Hegerová během své kariéry nazpívala písně, které nebyly nikdy vydány! Dvojalbum Omrvinky je sestaveno následovně: první CD obsahuje 22 nově objevených písní z let 1959–2001 (a na úvod osobní pozdrav zpěvačky z roku 2016). Druhé CD přináší posluchačům unikátní záznam jejího vystoupení v pořadu Miroslava Horníčka v Domě slovenské kultury z roku 1988.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ještě před několika lety se zdálo téměř nemožné, aby se objevilo větší množství neznámých nahrávek Hany Hegerové, které by svým počtem daly možnost sestavení celého alba. A stalo se! Díky detailnímu prozkoumání několika archive a díky současné digitalizaci archivních pásů uložených hluboko v krabicích se na světlo světa dostává kolekce dvaadvaceti nahrávek, z nichž více než polovina je zcela neznámých a jiné jsou live verze studiovek, nebo naopak studiové verze živých nahrávek (Klíče a Blues o stabilitě).
Hana Hegerová sice ukončila svou uměleckou kariéru v srpnu 2011, ale přesto se od té doby čas od času objevují tyto hudební skvosty. Na některé z nich si sama Hana Hegerová dobře vzpomíná (Šeptem, Klíče, Píseň pro Polonia, Třináctého v pátek nebo Píseň pirátské Jenny), jiné ji samotnou překvapily (Byl jsi král, Blues o pivě, Vlaky nebo Můj manžel hodně cestoval). Každopádně každá nově objevená nahrávka Hany Hegerové jen dokazuje její výsostné místo mezi českými umělci.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: