MATADORS - The Matadors (Jubilejní edice 2018) - LP / VINYL

Kód: SU6541-1
Neohodnoceno
499 Kč –14 %
matadors
499 Kč –14 % 429 Kč
Skladem

Opět je tady nesmrtelná deska Matadors z roku 1968, v dalším, tentokát jubilejním vydání! Karel Haloun ji sice připravil o původní obal (škoda, ten nový jej zdaleka nepředčí), ale život je změna... U desky jde vlastně o zvukově pohlazený reprint originálu. Vychází 2. 11. 2018.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V době dokončování této desky už byla kapela Matadors na pokraji rozpadu, který uspíšil vstup okupačních vojsk. Matadors měli již předtím nasmlouvané angažmá v Západní Evropě, ze kterého se pak většina členů nevrátila.  Původním zpěvákem Matadors byl Vladimír Mišík, kterého později nahradil Viktor Sodoma - ten také nazpíval debutovou desku. Matadors jsou poavžováni za českou odpověď na britské rhythm and bluesové kapely. Měli pro to dobrý fundament: zpěvák Viktor Sodoma vládl potřebně razantním frázováním a průrazným vokálem, rytmika Otto Bezloja (vedoucí kapely, bass) a Tony Black (bicí) šlapala jako málokterá domácí kapela, Jan Farmer Obermayer psal stylové písně a dodával stejně stylové klávesové zvuky a ozdobou byl ještě ne dvaadvacetiletý kytarista Radim Hladík, ovládající nástroj na špičkové mezinárodní úrovni. Matadors byli zahraničními angažmá výborně sehraná kapela s dobře vybraným převzatým repertoárem a hitovkami domácího původu. Československá beatová muzika po jejich rozpadu přišla o velké hvězdy. Koncem roku 1968 je sice nahradila nová skupina The Special Blue Effect v čele s Vladimírem Mišíkem a opět Radimem Hladíkem.

Zvuk byl remasterován z pásu, booklet obsahuje minulé i nové poznámky, CD je doplněno singlovými písněmi. Ani odstup pěti dekád tak rozhodně neznamená konec dobré muziky.          

TRACKLIST: GET DOWN FROM THE TREE / I WANT TO SEE YOU / MY GIRL / BAD, BAD BIRD / OUT OF REACH / EXTRACTION / SHOTGUN / HATE EVERYTHING EXCEPT OF HATTERED / I FEEL SO LONELY / I MUST HOPE / IT´S ALL OVER NOW, BABY BLUE / YOU´LL BE MINE - 

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká a slovenská
? Přidáno: october-18

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: