MIŠÍK VLADIMÍR - Vladimír Mišík & Etc...(180g) - 2 - LP / VINYL

Kód: SU6599-1
Neohodnoceno
499 Kč –8 %
VLADIMIR MISIK ETC 2
499 Kč –8 % 459 Kč
Skladem

Na druhou desku Vladimíra Mišíka a jeho kapely Etc... se koncem 70. let velmi dlouho čekalo. Už první deska měla zpoždění (1976) a byl zázrak, že vůbec vyšla, na další si fanoušci museli počkat další 4 roky. Komunista byl prostě kretén, ale zkuste si představit Vasila Biľaka, že jde na bigbít, že... Když "dvojka" vyšla, splnila i nesplnila očekávání. Ty, kteří čekali žánrovou pestrost debutu, byli zklamáni, a naopak ti, kteří mají rádi pohromadě věci jednoho stylu, uvítali, že deska je v podstatě bigbítová a neplete se tam příliš Mišíkových akustických výstupů. A Variaci na renesanční téma či Sochy jí odpustili. Prostě - byla to událost, a byla umocněna i tím, že Mišík mohl legálně hrát a jeho kncerty byly vylepeny obrovskými plakáty s malůvkou houslí ztrácejících se v mlze za ranního šera na městské dlažbě... což korespondovalo s obalem LP. Mimochodem - vytvořil jej Miroslav Jiránek a je to jediný obal, který Vladimíru Mišíkovi nedělal Karel Haloun. A deska samotná - Etc... se v té době stabilizovalo na posazu s houslistou Janem Hrubým, kytaristou "Kulichem" Pokorným, basu tvrdil Jiří Veselý a bicí mlátil Jiří Šustera. Na desce je hostem Jan Kolář na klavír, hoboj, angl. roh a klávesy.     

Detailní informace

Detailní popis produktu

Od prvního tónu desky okamžitě poznáte, která kapela hraje. Tak charakteristický zvuk měli Etc... a tak dobře se jej podařilo ve studiu nacpat do drážek Janu Spálenému za produkce Hynka Žalčíka. Pyšné logo Gramofonového klubu Supraphonu na původním vydání signalizovalo, že jde o něco extra, čeho se nedostane každému - a byla to vskutku pravda, tahle deska se blbě sháněla i když nakonec byla namnožena tak, že kdo chtěl, ten ji sehnal. SEHNAL - slovo reálného socialismu... Hudbu na desce zkomponovali členové kapely plus Jiří Jelínek, texty napsali Michal Staša, Václav Hrabě, Josef Kainar, Hynek Žalčík, Vladimír Merta a Langston Hughes/Jiří Valja. Zvuku se reedici 2020 dostalo péče ve studiu Sono, obal s využitím originálů původních obrazů Miroslava Jiránka stvořil Karel Haloun.

 

Nejlepší ženská našich dnů / Ty II. / V hotelu Belveder je dnes tanec / Jam session / Taxůvku jsme chytli / Sochy / Na okraji / Variace na renesanční téma / Sladké je žít.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká a slovenská
Přidáno: 24-march

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: