NERUŠILOVÁ & SHONERTS - Nigun - CD

Kód: BP 0126-2
Neohodnoceno
249 Kč –9 %
NIGUN 1
249 Kč –9 % 225 Kč
Momentálně nedostupné

Zpěvačka Věra Nerušilová (Inkognito kvartet, Spirituál kvintet, Kočka ze Záběhlic apod.) se několik let věnovala bádání v oblasti židovské kultury. Své recitály s šansonem a blues začala před několika lety postupně obohacovat o židovské písně, které v repertoáru postupně převládly. Naprostý přelom pak způsobilo seznámení zpěvačky s matkou a synem Shonertovými (piano, housle), ruskými Židy a vynikajícími hudebníky v oblasti vážné hudby, kteří působí jak v České republice, tak na mezinárodní scéně. Zrodil se výjimečný projekt NIGUN.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Universální zpěvačka Věra Nerušilová (Inkognito kvartet, Kočka ze Záběhlic apod.) se již několik let plně věnuje bádání v oblasti židovské kultury. Coby zpěvačku ji samozřejmě nejvíce oslovují židovské zpěvy a písně a jejich různé regionální mutace. Své recitaly s šansonem a blues začala před několika lety postupně obohacovat o židovské písně, ke kterým získala určitý vztah. Naprostý přelom pak způsobilo seznámení zpěvačky s matkou a synem Shonertovými (piano, housle), ruskými židy a vynikajícími hudebníky v oblasti vážné hudby, kteří působí jak v České republice, tak na mezinárodní scéně. Z původně nezávazného radostného muzicírování a zpívání se zrodila seriózní spolupráce a vystupování s kolekcí židovských písní a tento projekt dostal jméno NIGUN.

Houslový virtuóz Alexandr Shonert je absolventem proslulé Hudební akademie v Novosibirsku a bývalým sólistou ruské Státní filharmonie. Byl vedoucím katedry na konzervatoři a profesorem na hudební akademii.  Jeho matka Naděžda je profesorkou hry na klavír. Přes tuto ryze akademickou minulost (i přítomnost) bude návštěvník koncertu NIGUN překvapen – odehrává se tady cosi jako kabaret židovských písní, muzikanti se zcela nenuděně baví, škádlí a dělají si drobné muzikantské naschvály, vystoupení má strhující úsměvnou atmosféru a zcela naplňuje pradávný účel umění – totiž bavit sebe i diváka právě nyní a zcela bezprostředně.      

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: