POD ČERNÝ VRCH - Semotam - CD

Kód: BP 0141-2
Neohodnoceno
249 Kč
Momentálně nedostupné

Pod Černý vrch vydal v roce 2003 album Semotam. Bylo to pěti letech novém album a není divu, že bylo odlišné od předchozího s Měchožilovými písněmi lásky. Pět let je dlouhá doba a jen zkamenělina se nevyvíjí. Originální styl, neotřelý zvuk, písně s použitím lidových textů a promyšlené barevné hudby, to vše skloubeno s již dříve přítomnou energií, dravostí a hráčským nadhledem. Troje housle, dvě violy, basa, bicí, ale i violoncello, fujara, nebo trubka, a to ještě není kompletní výčet nástrojů, které na tomto albu zaznějí. Pod Černý vrch natočil album, které se může zadřít pod kůži.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nový styl, nový zvuk, nový repertoár s použitím lidových textů a promyšlené barevné hudby, to vše skloubeno s již dříve přítomnou energií, dravostí a hráčským nadhledem naznačuje, že poslech nového CD s názvem Semotam bude zážitkem.

Více než roční pauzy skupina využila k personální přestavbě a stylovému zrání. Tak se v roce 2002 objevil zcela nový Pod Černý vrch. K původní trojici Kubíček (baskytara) - Kubíčková (el. housle) a Šolich (zpěv, el. housle) přibyli noví členové Eva Burget (el. viola) a bubeník Martin Rychta (ex-Čechomor, skupiny Petra Nováka, Vaška Koubka aj...). Úspěch se dostavil již během druhé poloviny roku 2002, kdy skupina odehrála více než padesát koncertních a festivalových vystoupení. V koncertní smršti PČV pokračuje i v roce 2003, a aby toho nebylo málo, je posílen o další amplifikované housle Heleny Kuglerové Čtyři smyčce, to už je slušný string´n´roll…

Nové CD Semotam vznikalo počátkem roku 2003 a zachycuje tedy aktuální tvář kapely. Kromě toho se ovšem na nahrávání podílela celá řada zvučných jmen - Olin Nejezchleba, Vladimír Merta, Markéta Stivínová a další hosté.

Je to rock? Je to worldmusic? Je to folk či country? Je to pop nebo underground?? Je to Pod Černý vrch !!!

Album je vybaveno českými i anglickými verzemi textů.


Pod Černý vrch
Šolich - zpěv, housle
Ivanka Tibety Kubíčková - housle, zpěv
Eva von Burget - viola, zpěv
Jirí Kubíček - basová kytara, zpěv
Martin Rychta - bicí nástroje

Mezi hosty se objevili i Vladimír Merta, Olin Nejezchleba, Markéta Stivínová ad.

english Prague rock band with an uncommon line-up dominated by two electric violins. They produce original music without style borders, with many musical turns and carefully composed arrangements. The band created an imaginary character Měchožil Zhoubný, who comes through various stories, which make up the themes of the band’s songs. The concerts of the band are very lively.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: