PSÍ VOJÁCI - Nechoď sama do tmy - CD

Kód: BP 0090-2
Neohodnoceno
249 Kč –9 %
psi vojaci nechod cd 1
249 Kč –9 % 225 Kč
Skladem

Album Nechoď sama do tmy skupiny Psí vojáci s již vyzrálým repertoárem poloviny 80. let. Řadu písní z té doby hrála skupina až do konce své kariéry o 25 let později, album samo o sobě je velmi nadčasové a z jeho poslechu naběhne husí kůže i nyní. Bylo natočeno živě v klubu Na Chmelnici v lednu 1987 a bylo také prvním kvalitním koncertním audiozáznamem skupiny. Řada songů nikdy nevyšla na jiném albu. Šlo zároveň o první kvalitní živou nahrávku Psích vojáků, což bylo důležité, protože skupina tehdy nemohla ani pomyslet, že by se dostala do nahrávacího studia, a tak se live záznamy uchovávaly jako oko v hlavě. Záznam vyšel poprvé jako dvojkazeta Vol.1 + Vol.2, později byl rozdělen a doplněn na alba Nechoď sama do tmy a Mučivé vzpomínky. Skupina hraje v sestavě Topol-Skála-Hazuka, hostuje Venkrbec (sax) a Fensterer (gt). Obal vytvořil výtvarník Lubomír Drtina, obsahuje všechny texty a dokumentaci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

1/ Hudba a kozel

2/ Pojď do průjezdu

3/ Hospoda

4/ Jen se tak projdi po městě

5/ Bezpečně

6/ Už je to let

7/ Jako kdyby jehla

8/ Volá mi známá

9/ Nechoď sama do tmy

10/ Před zrcadlem

11/ Zase den

12/ Žiju

13/ V září už nikdy netanči

14/ Viselec

15/ Zavři

16/ Co zpívala Kačina Anga

17/ Slova

 

Total time 75:23

english

Psí vojáci (The Dog Soldiers)

Prague band, founded towards the end of the 70‘s. Since the very beginning the band have been dominated by the composer, pianist and singer Filip Topol, accompanied by David Skála (ds) and Jan Hazuka (bgt).From time to time they use various instrumentalists as guests. The band grew up in the musical underground, their music is uncombed, wild, unbridled. At the beginning the lyrics were written by Filip‘s elder brother Jáchym. When he later started to use his lyrics in Národní třída, Psí vojáci set Red-Indian poetry to music, poems of Sylvia Plath and lyrics of Filip himself at last.

The tripple CD presents three oldest programmes of Psí vojáci. The dark and mystical Psi a vojáci (Dogs and Soldiers), the dreary and unbalanced Baroko v Čechách (Baroque in Bohemia)  - both with lyrics of Jáchym Topol) - and the record from 1985 presenting the band with the new repertoire and with the above mentioned new lyrics.

Nechoď sama do tmy (Don’t Go into Dark Alone) includes the stuff played by the band in the half of the 80‘s. It was one of the climaxes of the band and the record proves it.

Mučivé vzpomínky (Torturing Memories) follow the previous record. Psí vojáci played this repertoire in the second half of the 80‘s, when they were already a famous band. The album includes hits as Psychokiller, Žiletky (Razor Blades) or Šeptáme si na rohu (We Wisper to Each Other at the Corner). The Archives Edition, Czech lyrics. Only CD.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: