NÁRODNÍ TŘÍDA - Je třeba si zvykat / Vlhkost v nočním autobuse - CD

Kód: BP 0041-2
Neohodnoceno
249 Kč –9 %
narodni trida je treba zvykat
249 Kč –9 % 225 Kč
Skladem

Skupina Národní třída existovala v letech 1984 - 1986. Kapela nacpaná invencí od samého počátku, jedna z nejvýznamnějších kapel domácí scény 80. let. Sešli se zde shodou šťastných okolností pozdější osobnosti českého uměleckého světa: mladí spisovatelé Jáchym Topol, Vít Kremlička a J. H. Krchovský, výtvarník Viktor Karlík, bratři Stádníkové a Tomáš Schilla (Ex PLASTIC PEOPLE), loutkář Vít Brukner a další. CD obsahuje veškerý materiál,který po skupině "mladého undergroundu" zbyl, obal obsahuje veškeré bilbliogarfické údaje o kapele i vzniku nahrávek. Jedna z nejvýznamnějších záležitostí domácího undergroundu, potažmo rocku vůbec!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počátkem 80. let nastoupila v Čechách nová vlna undergroundu. Nejvýznamnější z hudebních skupin byla nesporně Národní třída formovaná silnými, a dnes již obecně známými osobnostmi  českého uměleckého světa:  Literáti Jáchym Topol a Vít Kremlička spolu s malířem Viktorem Karlíkem tvořili intelektuální (a textařský) základ, k němuž přibyli další – bývalí členové Plastic People, kytaristé Václav a Vojtěch Stádníkovi (autoři hudby v drtivé většině skladeb), ze stejné kapely pocházel Tomáš Schilla a Vít Brukner a další osobnosti tehdejšího undergroundu. Skupina zhudebnila i několik básní z pera kamaráda a tehdy neznámého básníka Krchovského

Nová krev přinesla do českého podzemí novou sílu, nekompromisní, ale celkem jednoduchý rock s hojným černým humorem a parodiemi a stejně nekompromisní texty a nonverbální energií, která je i po letech z nahrávek dobře patrná. Národní třídě věnoval pozornost i umělecký vedoucí Plastic People Ivan Martin Jirous „Magor“: jeho kladnou a obdivnou studii kapely otiskl dobový podzemní časopis Vokno. Manažerem skupiny byl Alexandr Vondra. CD vydané v edici Archív obsahuje všechny tři realizované nahrávky skupiny – Je třeba si zvykat 1 a II, a Vlhkost v nočním autobusu.

Kompletní vydání repertoáru skupiny Národní třída na CD obsahuje dvě nahrané (a odlišné) varianty projektu Je třeba si zvykat a dále další krok na hudební cestě - následující album Vlhkost v nočním autobuse. Celkem 23 písní. Edice Archiv

english

Národní třída – Vlhkost v nočním autobusu / Je třeba si zvykat (The Humidity in the Night Bus / One Must Get Used) - Original underground band from the half of the 80’s, younger fellow-travellers of Plastic People. The band was formed by three guys, who are among significant personalities of today’s Czech literature and plastic arts, Jáchym Topol, Vít Kremlička and Viktor Karlík. Their lyrics were set to music by the Stádník brothers (ex Plastic People).

Do háku
Doteky tvý kůže
Pupava
Květiny
Bílý stehna
Zepředu i zezadu
Je třeba si zvykat
Klid
Stop
Vlhkost
Noty pro podzimní bytost
Kyselina
Nejsem temný
V adresáři
Miláček lásky
Do háku
Jednou takhle k ránu
Bílý stehna
Srdce je zvon
Pupava
Květiny
Doteky tvý kůže
Je třeba si zvykat

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: