UŽ JSME DOMA & RANDY - Moravské setkání (Moravian Meeting) - 2LP / 2VINYL

Kód: PHR300-1
Neohodnoceno
899 Kč –4 %
uz jsme doma randy moravian meeting lp 1
899 Kč –4 % 859 Kč
Skladem

Tohle mimořádně dobré album se nakonec dostalo i na vinyl, a to je moc dobře. Navíc jde o dvojvinyl, který má hrací rychlost 45rmp! Takže zas o nějaký ten kubík kvality více nežli 33 rpm... Když si to pustíte máte dojem, že tohle jsou Residents, ale nějacá podivní. Anebo UJD, ale ... nějací podivní... Také nikdo nezastírá, že až na jednu písničku od Jamese Browna a jednu od Hanka Wiliamse, jde o autorské věci The Residents. UJD je hrají jinak nejen díky své nástrojovce, ale i tím, že prostě nejsou Amíci, ale Češi a mají jiné cítění. Přesto duch Residents i UJD zůstal a hostující Randy Rose, člen slavných Residents, svým typickým vokálem podtrhuje původ téhle muziky. Nahrávka je kvalitní i co do technické úrovně zvuku. Popatřeno v kontextu, že jde o záznam koncertu, který se odehrál roku 2010 v Moravském divadle v Olomouci, je zvuk výtečný! Takže - doporučeno... Rozkládací obal se silným hřbetem, dvojlist s texty. Co více si přát?

Detailní informace

Detailní popis produktu

Písně z tohoto alba byly předvedeny v Moravském divadle v Olomouci v roce 2010. Olomoucká galerie Caesar v té době pořádala retrospektivní výstavu nazvanou „Residents in Residence - Art Retrospective“, která obsahovala kresby, kostýmy, masky a další artefakty spojené se skupinou The Residents, a jelikož byl zájem výstavu podpořit koncertem, byla požádána skupina Už jsme doma, jestli by mohla připravit vlastní verze písní The Residents a v době výstavy je zahrát. Protože na vernisáž byl pozván, kromě výtvarnice Leigh Barbier, také zpěvák The Residents Randy Rose, naskytla se tím vzácná příležitost mít ho na pódiu společně s Už jsme doma.

The Residents a Už jsme doma se přátelí již více než 25 let a toto nebyla první spolupráce mezi nimi. Tou první bylo v roce 1995 představení Freak Show Live, které hudebně režíroval Miroslav Wanek a skupina Už jsme doma, rozšířená o několik dalších hudebníků, představovala jakéhosi kolektivního herce, tj. cirkusovou kapelu. Wanek celé představení také aranžoval a dirigoval.

Pro společný koncert v Olomouci bylo vybráno 13 písní, částečně Miroslavem Wanekem a částečně Randym. Wanek písně přearanžoval pro současné obsazení UJD a jejich typický styl, samozřejmě s veškerým respektem ke stylu The Residents a atmosféře písní v jejich podání.

Koncert v Olomousi se jmenoval „Jejich nejkrásnější květiny“ (narážka na album Our Finest Flowers) a měl dvě části – v té první hráli Už jsme doma svůj vlastní repertoár založený převážně na albu Jeskyně, a v té druhé se k UJD připojil Randy Rose a společně zahráli 13 písní The Residents. Nahrávka právě této části koncertu vyšla na 2LP Moravské setkání

Tracklist:

01. Shorty's Lament

02. This Is A Man's Man's Man's World

03. Constantinopole

04. Six More Miles

05. Smack Your Lips

06. Never Known Questions

07. Santa Dog

08. My Window

09. Smelly Tongues

10. A Spot

11. Death In Barstow

12. Lillie

13. Teddy

...

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rock a pop
Přidáno: 22-november

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: