UŽ JSME DOMA & RANDY - Moravské setkání - CD

Kód: GMAM868-2
Neohodnoceno
299 Kč –6 %
ujd moravske setkani 1
299 Kč –6 % 279 Kč
Skladem

Mimořádně dobré album! Když si to pustíte máte dojem, že tohle nejsou UJD ale Residents. Také nikdo nezastírá, že až na jednu písničku od Jamese Browna a jednu od Hanka Wiliamse, jde o autorské pecky The Residents. UJD je hrají jinak nejen díky své nástrojovce, ale i tím, že prostě nejsou Amíci, ale Češi. Přesto duch Residents zůstal a hostující Randy Rose, člen této slavné anonymní kapely z Californie, svým typickým vokálem podtrhuje původ téhle muziky. Nahrávka je mimořádně kvalitní i co do technické úrovně zvuku. Popatřeno v kontextu, že jde o záznam koncertu, který se odehrál roku 2010 v Moravském divadle v Olomouci, je zvuk výtečný! Takže - doporučeno...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Písně z tohoto alba byly předvedeny v Moravském divadle v Olomouci v roce 2010. Olomoucká galerie Caesar v té době pořádala retrospektivní výstavu nazvanou „Residents in Residence - Art Retrospective“, která obsahovala kresby, kostýmy, masky a další artefakty spojené se skupinou The Residents, a jelikož byl zájem výstavu podpořit koncertem, byla požádána skupina Už jsme doma, jestli by mohla připravit vlastní verze písní The Residents a v době výstavy je zahrát. Protože na vernisáž byl pozván, kromě výtvarnice Leigh Barbier, také zpěvák The Residents Randy Rose, naskytla se tím vzácná příležitost mít ho na pódiu společně s Už jsme doma.

The Residents a Už jsme doma se přátelí již více než 25 let a toto nebyla první spolupráce mezi nimi. Tou první bylo v roce 1995 představení Freak Show Live, které hudebně režíroval Miroslav Wanek a skupina Už jsme doma, rozšířená o několik dalších hudebníků, představovala jakéhosi kolektivního herce, tj. cirkusovou kapelu. Wanek celé představení také aranžoval a dirigoval.

Pro společný koncert v Olomouci bylo vybráno 13 písní, částečně Miroslavem Wanekem a částečně Randym. Wanek písně přearanžoval pro současné obsazení UJD a jejich typický styl, samozřejmě s veškerým respektem ke stylu The Residents a atmosféře písní v jejich podání.

Koncert v Olomousi se jmenoval „Jejich nejkrásnější květiny“ (narážka na album Our Finest Flowers) a měl dvě části – v té první hráli Už jsme doma svůj vlastní repertoár založený převážně na albu Jeskyně, a v té druhé se k UJD připojil Randy Rose a společně zahráli 13 písní The Residents. Nahrávka právě této části koncertu vyšla na CD Moravské setkání...

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká a slovenská
Přidáno: 23-february

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: