WERICH JAN - Gramotingltangl - 8CD

Kód: SU 6198-2
Neohodnoceno
799 Kč –12 %
WERICH JAN - Gramotingltangl - 8CD
799 Kč –12 % 698 Kč
Skladem
V 60. letech měl v rozhlasu Jiří Suchý ze Semoforu pořad Gramotingltangl, kde hrál hudbu a rozprávěl se zajímavými hosty. Jedním z nich byl na delší dobu i Jan Werich. Sestřih rozhovorů Suchého s Werichem je - spolu s množstvím písniček - obsahem tohoto skvělého kompletu na osmi CD.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gramotingltangl byl pořad Jiřího Suchého, vysílaný od pondělí 4. října 1965 v podvečer Československým rozhlasem na tehdy novém vlnovém rozsahu velmi krátkých vln. Stále více oblíbená půlhodinka se vysílala až do léta 1968 a jejich celkový počet přesáhl šest stovek. Vedle Suchého v tomto pořadu chytrých úvah doplňovaných hudbou z gramofonových desek k posluchačům promlouval Miroslav Horníček, Ivan Vyskočil a Jiří Šlitr. Několik dílů pořadu Gramotingltangl uváděla i dvojice Šimek + Grossmann.

Od října roku 1966 se nepravidelně do léta roku 1967 před rozhlasovým mikrofonem objevoval i Jan Werich, který svým nezaměnitelným způsobem rozvíjel úvahy na nejrůznější témata. Podvečerních půlhodinek, ve kterých Werich vystupoval, bylo více než třicet.

V archivu Českého rozhlasu se nalezlo jedenáct půlhodin původních záznamů. Většina ztracených částí je doplněna pro nový CD komplet amatérskými nahrávkami rozhlasových pořadů z archivu Karla Koliše. Na osmi CD se tak díky Českému rozhlasu a Supraphonu k posluchačům dostává Werichovo vidění světa, jeho vyprávěných myšlenek s charakteristickým vtipem, postřehem, citem a inteligencí tvořivého génia. „Kromě pořadů Táto, povídej! jde v těchto Gramotingltanglech o jednu z nejdůležitějších spoluprací Jana Wericha s Československým rozhlasem,dodává Robert Tamchyna, jenž se podílel dramaturgicky na kompletaci archivních nahrávek za Český rozhlas.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Mluvené slovo / Divadlo
Přidáno: 22-november

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: