MICHAELS UNCLE - The End of Dark Psychedelia - LP / VINYL

Kód: BP 0127-1
Neohodnoceno
459 Kč
Skladem

A je to tady! Po 30 letech vychází reedice prvního vinylového alba skupiny Michael´s Uncle, které v roce 1990 vyšlo pod jménem The End of Dark Psychedelia. Název odkazoval nejen k destrukci komunistického bloku, který se v roce 1989 už prohnile nakláněl, ale také na to, že chlapi z M. O. (což byl další název kapely) se totálně vykašlali na nějaké přehrávky nebo povolovačky na koncertech a hráli bez jakýchkoliv zábran kdekoliv a kdykoliv co a jak chtěli. Což nebylo úplně snadné, na druhou stranu to byl jediný způsob, jak dělat umění svobodně. A přesně v tomto duchu vznikla i deska Konec téměné psychedelie. Kapela ji měla už pod nehty hraním z let 1988 - 1989, a tak nahrávání ve Studiu Budíkov v zimě 1990 proběhlo rychle a zvuk je třeskutě drsný i po letech. The End of Dark Psychedelia je považováno za jedno ze základních alb českého rocku. JEDINÝ KONCERT - KŘEST - PROBĚHL 30. 11. 2019 V KLUBU 007 NA STRAHOVĚ.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 1. Vzpomínáme 2:44
 2. Internacionála 3:10
 3. Securitate 1:11
 4. Fakt že jo 0:54
 5. To už bys ani necek 3:19
 6. Nevzdáš 1:21
 7. Tak zapomeň 3:35
 8. Mít tak svůj ráj 2:22
 9. Chcípám 3:59
 10. Baby stop 2:26
 11. Amnestie 2:17
 12. Trabanty 3:53
 13. Pod dozorem 5:28
 14. Mikoláši, čerti jdou 3:31
 15. Úchylák 4:21

Skupina natočila tuhle desku ve Studiu Budíkov těsně po Sametové revoluci (1990) během několika dnů, a stejně tak rychle byla vylisována a dána do prodeje. Nutno říci, že se v podstatě ani nedostala do běžné – a tehdy velmi rozsáhlé – sítě gramoprodejen, protože zájem byl tak obrovský, že celý náklad byl téměř ihned rozebrán. Kapela se tak dostala do daleko širšího povědomí, nežli tomu bylo dosud, a její časté koncerty byly totálně nabité. MICHAEL´S UNCLE byli patrně také prvním soukromým provozovatelem soukromého rockového klubu v Československu. Byla jím Kotelna ve třetím suterénu v domě Na Poříčí 14-16 v Praze, kterou spustili její provozovatelé téměř současně s událostmi vedoucími ke změně politického systému, a i Kotelna se těšila velkému zájmu. 

Přestože skupina poté vydala ještě několik titulů, žádný z nich nepožíval takové proslulosti, jako Konec temné psychedelie. A bylo tomu nejenom hektickou dobou – jak písničky, tak velmi syrový zvuk alba byly tehdy naprosto výjimečné. A skladbu Úchylák hrají ostřejší rádia dodnes…

The End of Dark Psychedelia nebyl až do roku 2001 k dispozici na CD – a už dávno ani na LP, samozřejmě – jenomže tehdy tenhle formát nikoho nezajímal, desky si kutáleli puberťáci po Staromáku a jen pár „podivínů“ chodilo kupovat vinyly z Německa a USA do antikvariátu Morisson v pasáži Metro na Národní třídě. A tehdy se vydavatelství Black Point domluvilo s Michael´s Uncle na vydání Temné psychedelie na CD a aby to nebylo tak fádní, jako bonus přibyl záznam koncertu z roku 1987. Je nyní opět k dispozici v nové reedici po patnácti letech.

Původní, břitvou broušený zvuk desky, však přímým kontaktem jehly s vinylem přece jen ryčí poněkud jinak a tak v loňském roce vznikl nápad vydat opět The End of Dark Psychedelia na LP. Byl použit původní zvuk bez jakýchkoliv úprav a stejně tak na obal přibyl pouze EAN ve snaze vydat desku jako maximální reprint.

https://www.idnes.cz/xman/styl/michael-s-uncle-revoluce-hardcore-a-drogy.A080104_141850_xman-novinky_fro

https://cs.wikipedia.org/wiki/Michael%27s_Uncle

http://www.srpuls.cz/vdmusick/rozhovory/blackpointmusic-sjednimvinylemazdoduchodu.htm

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: