RICHTER & CHADIMA - In New Work - CD

Kód: BP 0152-2
Neohodnoceno
249 Kč –10 %
RICHTER & CHADIMA - In New Work - CD
249 Kč –10 % 225 Kč
Skladem

Album In New Work představuje oba veterány alternativní české scény, Pavla Richtera a Mikoláše Chadimu, opět po letech spolu, ovšem jejich hudební výpověď odpovídá jejich hudebním zkušenostem. Milovníkům škatulek se patrně nepodaří tuhle muziku někam zavřít, příznivcům nespoutané invenční improvizace udělá radost. A především potěší všechny, kterým připadá současná česká hudební scéna k uzoufání nudná.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pavel Richter je dnes, po téměř 40 letech aktivního muzicírování, uznávanou ­osobností české alternativní scény. Jeho novátorství v oblasti rockové kytary, především v zacházení se zvukem, akceptují bez námitek všichni znalci, ať již je jim Richter sympatický nebo ne. Také Richterovo skladatelská pouť je pestrá, originální a hodná obdivu: Po rozpadu své první skupiny, rockově psychedelického Elektrobusu založil Richter slavného Švehlíka, který posléze přešel v Marno Union. Obě skupiny posunuly českou rockovou scénu o pořádný kus dál. Následně zosnoval Richterband, kde se vystřídala početná sorta renomovaných i zcela neznámých hudebníků a který s přestávkami hraje svou zvláštní, invenční hudbu dodnes. Kromě toho se Pavel Richter podílí na řadě jiných projektů – komponuje a nahrává filmovou a divadelní hudbu nebo účinkuje s jinými hráčskými osobnostmi na improvizačních vystoupeních, která bývají nezapomenutelným zážitkem. 

Mikoláše Chadimu netřeba v kontextu s Black Point music představovat. Tedy jenom krátce – spolu s Richterem začínal v Elektrobusu, pak se stal členem slavného Extempore, které se nakonec stalo jeho kmenovou kapelou až do ukončení činnosti v roce 1980. O dva roky později založil MCH Band, skupinu, která představovala vrchol progresivity a novátorství na české rockové scéně 80. let a byla respektována i v zahraničí. V 90. letech Chadima nahrál několik projektů s výraznými osobnostmi české alternativy (Pavel Fajt,  Peter Binder atd.). V kontextu s aktuální novinkou je důležité, že Chadima už v 70 letech účinkoval v legendárním improvizačním souboru Kilhets.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: