RICHTER & CHADIMA - In New Work - CD

Kód: BP 0152-2
Neohodnoceno
249 Kč –9 %
richter chadima new work 1
249 Kč –9 % 225 Kč
Skladem

Album In New Work představuje oba veterány alternativní české scény, Pavla Richtera a Mikoláše Chadimu, kdysi spoluhráče ve skupině ELEKTROBUS, opět po letech spolu, ovšem jejich hudební výpověď odpovídá jejich hudebním zkušenostem. Milovníkům škatulek se patrně nepodaří tuhle muziku někam zavřít, příznivcům nespoutané invenční improvizace udělá radost. A především potěší všechny, kterým připadá současná česká hudební scéna k uzoufání nudná.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pavel Richter je dnes, po téměř 40 letech aktivního muzicírování, uznávanou ­osobností české alternativní scény. Jeho novátorství v oblasti rockové kytary, především v zacházení se zvukem, akceptují bez námitek všichni znalci, ať již je jim Richter sympatický nebo ne. Také Richterovo skladatelská pouť je pestrá, originální a hodná obdivu: Po rozpadu své první skupiny, rockově psychedelického Elektrobusu založil Richter slavného Švehlíka, který posléze přešel v Marno Union. Obě skupiny posunuly českou rockovou scénu o pořádný kus dál. Následně zosnoval Richterband, kde se vystřídala početná sorta renomovaných i zcela neznámých hudebníků a který s přestávkami hraje svou zvláštní, invenční hudbu dodnes. Kromě toho se Pavel Richter podílí na řadě jiných projektů – komponuje a nahrává filmovou a divadelní hudbu nebo účinkuje s jinými hráčskými osobnostmi na improvizačních vystoupeních, která bývají nezapomenutelným zážitkem. 

Mikoláše Chadimu netřeba v kontextu s Black Point music představovat. Tedy jenom krátce – spolu s Richterem začínal v Elektrobusu, pak se stal členem slavného Extempore, které se nakonec stalo jeho kmenovou kapelou až do ukončení činnosti v roce 1980. O dva roky později založil MCH Band, skupinu, která představovala vrchol progresivity a novátorství na české rockové scéně 80. let a byla respektována i v zahraničí. V 90. letech Chadima nahrál několik projektů s výraznými osobnostmi české alternativy (Pavel Fajt,  Peter Binder atd.). V kontextu s aktuální novinkou je důležité, že Chadima už v 70 letech účinkoval v legendárním improvizačním souboru Kilhets.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Alternativa
Přidáno: 22-april

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: